Zuzanna Roszak

Jestem młodą osobą, która kończy gimnazjum. Najwięcej czasu poświęcam kulturze Azji i pisaniu. Staram się łączyć obydwa te zaiteresowania. Uczę się języka koreańskiego, czytam dużo o krajach azjatyckich, a także pisze opowiadania o muzykach z Azji. Chciałabym podczas trwania projektu założyć bloga o Azji, żeby dzielić się moją wiedzą, a także rozwinąć mój koreański.
Ilona Bartusch

Niepoprawna optymistka, wielbicielka podróży z rodziną i przyjaciółmi, jazzu, rocka i klasyki, spotkań z fajnymi ludźmi,  japońskich ogrodów, dobrego jedzenia, azjatyckich klimatów, zadań z treścią, filmów Woodego Allena, fraktali, chodzenia nie biegania, Murakamiego, Pratchetta i Czechowa.
Miłośniczka ciekawskich kotów i członkini Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego (nieformalna) oraz National Geographic Society (formalna)
Z wykształcenia i pasji- informatyk i filozof, w przeszłości związana z reklamą w branży prasowej (m.in. "Dziennik Bałtycki" , czasopisma Agory s.a), obecnie spełnia się jako grafik komputerowy .
Jest nieustającą fanką kognitywistyki i ludzkiego umysłu oraz wspierającej go kawy z cynamonem i chilli.
Na co dzień uskutecznia Carpe diem i stara się, nie być obojętną, bo wierzy (jak zresztą wiele kotów), że dobra karma powraca....
Wakacje, liceum i dalsze plany 27 Września 2018 W wakacje miałam okacje zobaczyć przedstawienie teautru ulicznego z Korei, a także zamienić kilka słów z Koreańczykiem odpowiedzialnym za cały występ. Poznanie go zapamiętam na długo,... Z Japonii do Korei 28 Lutego 2018 Przychodząc do programu Mentor uczyłam się języka japońskiego i interesowałam się głównie tym krajem. Niedługo później zaczęłam się interesować Koreą i Tajlandią, polubiłam... Wystawa lalek 13 Kwietnia 2018 Pierwsze spotkanie z Mentorką tematycznie do projektu, na wystawie lalek japońskich :).  Wystawa znajduje się w parku Oliwskim, gdzie nadal można ją oglądać. Jest tam opisana historia lalek,... Kilka ciekawostek o Azji 29 Marca 2018 안녕하세요  Lub po polsku 'cześć'.  Mój projekt jest związany z Azją, więc na początek opowiem trochę o kulturze, która sporo się różni od naszej.  Już... Testy, Tajlandia i Sushi 30 Kwietnia 2018 Kwiecień był dość stresującym miesiącem ze względu na egzaminy gimnazjalne, ale się udało. Teraz tylko czekać na wyniki. Prócz zamieszania związanego z testami znalazłam czas na spotkanie... Urodziny, Korea i Wieczorek 28 Maja 2018 Szybkie podsumowanie miesiąca czyli co, jak i kiedy. Maj należy do moich ulubionych miesięcy, ponieważ robi się zielono, jest coraz cieplej, a także dlatego, że mam urodziny. No moim torcie miałam... Kpop, początki i trudności 28 Czerwca 2018 Język koreański jest dośc trudnym językiem i nauka nie idzie jakoś bardzo szybko jednak efekty niosą dużą satysfakcje. Jako osoba, która dużo słucha koreańskiej muzyki jestem przeszczęśliwa,... Październik w pigułce 30 Października 2018 Tak naprawdę w październiku nic wielkiego się u mnie nie działo ale kilka rzeczy chciałabym omówić. Mimo dużego natłoku nauki w nowej szkole co jakiś czas nadal siadam do koreańskiego... Nadszedł listopada koniec 29 Listopada 2018 ​Listopad minął szybciej niż mogłam się tego spodziewać, jednak minął mi miło. Dużo czasu spędziłam na pisaniu co było miłą odmianą od szkoły i obowiązków. Udało mi się poprowadzić... ....I po świętach! 30 Grudnia 2018 Minęły święta, minął grudzień i mija też ten rok. Od stycznia w wolnych chwilach planuje na równi z koreańskim, który wciąż jest ze mną, wprowadzić naukę języka chińskiego.... Koniec ale i nowy początek 31 Stycznia 2019 Ni Hao! W ostatnim poście witam się po chińsku, bo tak też wygląda moje zakończenie projektu. Dzięki programowi zrozumiałam, że chce się kierować w stronę Chin i z tym wiązać przyszłość. W...

Operator

Partnerzy

Uniwersytet Gdański Gdańska Fundacja Oświatowa Miasto Gdańsk Studio 102 SNG

Sponsorzy

edf

Patroni Medialni