Nazarii Kovalyshyn

Nazywam się Nazarii Kovalyshyn. Jestem obywatelem Ukrainy. Mieszkam w Gdańsku już 3 lata. Chodzę do 5 klasy. Moją pasją jest gra w piłkę nożną, gram w Akademii Sportowej Pomorze. Lubię również grać w szachy i tę pasję chciałbym bardziej rozwijać, dlatego zgłosiłem się do Programu MENTOR.
Gra w szachy rozwija umysł, uczy  koncentracji i opanowania. Uważam, że dziśdzieci zbyt dużo czasu spędzają przed komputerami, zamiast grać w rozwijające gry. Dlatego chcę, by szachy były bardziej
popularne w Polsce. Sam gram w szachy już od dzieciństwa. Moim pierwszym nauczycielem był mój dziadek, ale w szachy grają również mój tata i brat. Moim marzeniem jest grać profesjonalnie i myślę, że zajęcia z mentorem pozwolą mi rozwijać swoje umiejętności, tak bym w przyszłości mógł reprezentować Polskę podczas zawodów szachowych.
Stypendium planuję przeznaczyć na zakup nowego komputera, który mógłby służyć mi do nauki i rozwijania swoich pasji. 
Alan Dombrowski

Nazywam się Alan, jestem studentem drugiego roku psychologii na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Po uczelni realizuję się w wielu różnych dziedzinach - aktywnie trenuję i startuję w zawodach posłuszeństwa sportowego ze swoim psem, dorywczo fotografuję, robię na drutach i zgłębiam szeroko pojętą sztukę, w szczególności literaturę polską. W każdym człowieku staram się znaleźć coś niezwykłego i wierzę, że każdy z nas jest w stanie osiągnąć coś wielkiego.
Pierwsze zajęcia indywidualne z szachów. 27 Września 2018 Dzisiaj odbył się moj pierwszy trening . Trener dam mi telefon i powiedział żebym zagrał z komputerem a on oceni i powie na jakim poziomie jestem. Wygrałem zrobiłem szach mat w 78 ruchów, z czego... Książka - Z szachami na TY 27 Marca 2018 Przez ten miesiąc prawie przeczytałem książkę, w której były opisane różne strategie i rozwiązania.Dowiedziałem się , że najlepsi szachiści zapisują swoje rozgrywki na kartce... Spotkania z Mentorem 29 Kwietnia 2018 Przez ten miesiąc miałem dwa spotkania z mentorem Alanem. Na spotkaniach graliśmy w szachy i omawialiśmy co zrobimy w maju Alan znalazł dla mnie zajęcia indywidualne i grupowe . Będę chodzić... Wspaniały maj 29 Maja 2018 W maju zrobiłem mało w programie. Ale moj mentor pomógł mi w zorganizowaniu spotkania indywidualnego z nauczycielem od szachu czyli na początku czerwca odbędzie sie moje indywidualne zajęcie... Czerwcowy Piknik 23 Czerwca 2018 To jest blog w którym chciałbym przedstawić co się stało w czerwcu po pierwsze skończyłem szkołe już !!! Drugie na początku miesiąca mieliśmy wspólny obiad . Było bardzo super i było wiele... Mecze Szachowe z Mentorem 27 Czerwca 2018 Wraz z moim Mentorem pisaliśmy do kawiarni w wrzeszczu górnym na lody . Przyokazji zagralismy w szachy 2 mecze pierwszy mecz wygralem ja a drugi Alan. Obgadalismy nasz proces pracy na wrzesień i chcę... Miły wrzesień 21 Września 2018 We wrześniu spotkałem sie z moim mentorem w bibliotecy w Manhatanie . Było fajnie bo zagraliśmy kilka rund w szachy i wypożyczyłem książkę "Arcymistrzowie Złota era Polskich szachów l". Narazie... Szybki Październik 28 Października 2018 W październiku odbyło się bardzo fajne spotkanie z moim mentorem Alanem w moim domu . Jak zawsze zagraliśmy w szachy i nareszcie wygrałem ale walki były za cięte wkażdej chwili mogłe przegrać... Pracowity Listopad 29 Listopada 2018 W listopadzie miałem dwa spotkania z mentorem. Na naszych spotkaniach ustaliliśmy miejsce,datę,osoby. Ponieważ 7 grudnia będą prowadzone warsztaty przez zemnia. Zostało nam tylko znalezienie kilku... Warsztat szachowy w grudniu 18 Grudnia 2018 W grudniu z moim mentorem Alanem zrobiliśmy warsztat w szkole 76 przyszło 5 osób było mega fajnie. Jestem zadowolony że dałem radę prowadzić warsztat szachowy i nauczyć podstaw początkujących... Ostatni miesiąc 31 Stycznia 2019 Na początku stycznia miałem ostatnie moje spotkanie z mentorem na temat programu obgadalismy co do szczegółów co chcemy zaprezentować na zakończeniu programu mentor. Rozmawialiśmy o całych 10...

Operator

Partnerzy

Uniwersytet Gdański Gdańska Fundacja Oświatowa Miasto Gdańsk Studio 102 SNG

Sponsorzy

edf

Patroni Medialni